• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Europa Północna – miejsca, które warto zobaczyć

Poznaj skarby Bałkanów
Półwysep Bałkański jest aktualnie zaliczany do zdecydowanie najbardziej interesujących części naszego kontynentu. Pomimo tego, że historia znajdujących się w nim państw w większości przypadków nie jest prosta – przecież całkiem niedawno toczyło się tam kilka wojen – to jednak w chwili obecnej jest to w pełni bezpieczny region który może być doskonałą propozycją dla każdego, kto tylko chciałby wyjechać na rzeczywiście wymarzone wakacje.
Niezwykle interesującym i równocześnie dość niedocenianym państwem bałkańskim jest Serbia. Sama jego kultura może być niezwykle fascynująca, gdyż Serbowie – podobnie jak Polacy – zaliczają się do ludów słowiańskich, dzięki czemu nawet w ich języku możemy doszukać się wielu znajomych słów. Równocześnie na Bałkanach od wieków ścierały się ze sobą różne kultury, co jednak uczyniło z Serbii jeszcze ciekawsze miejsce do zwiedzania. Sama tylko stolica kraju, Belgrad, może zaoferować bardzo wiele świetnych zabytków które na pewno zainteresują każdego pasjonata historii.
Dodatkowo Serbia jest krajem mogącym nam również zaoferować niesamowite krajobrazy, dzięki czemu spędzone w niej wakacje będą dla każdego z nas jeszcze przyjemniejsze. Naprawdę warto nieco się nią zainteresować, gdyż na pewno jest to kraj godny poznania!

1. Dowiedz się więcej

2. Kliknij i zobacz

3. Przeczytaj więcej

4. Przejrzyj

5. Zobacz szczegóły

Categories: Podróże

Comments are closed.