Narzędziownia

1000 kalorii dziennie
Sprawdź najlepszą diete na rynku!
https://1000caloriesdiet.com/pl/
Sulgasin
Koniec z nie trzymaniem moczu!
https://sulgasin-plus.com/mx/

Ludzka siła wyrasta ze słabości.
Ralph Waldo Emerson

Kobiety sukcesu

Przedstawiamy tutaj kobiety zwyczajne - niezwyczajne. Słowo „sukces”  może mieć wiele znaczeń. Przez rozmowy z kobietami, które w rozmaitych dziedzinach odniosły sukces chcemy pokazać  różnorodność postaw, przekonań, motywacji, sposobów działania i radzenia sobie w sytuacjach  codziennych i w momentach zwrotnych , które  razem złożyły się na to, że bohaterki naszych wywiadów można z dumą nazwać kobietami sukcesu. Niech te doświadczenia, które poznamy za pośrednictwem spisanych rozmów staną się zachętą i inspiracją do skutecznego działania.

 

Kobiety Sukcesu

Wanda Adach

Wanda Adach – Dyrektor Urzędu Pracy m.st. Warszawy. Absolwentka kierunku Pedagogika pracy ze specjalnością Poradnictwo zawodowe i orientacja zawodowa. Od 16 lat związana z publicznymi służbami zatrudnienia. Pomysłodawczyni i twórczyni pierwszej w Polsce sieci Warszawskich Klubów Pracy, członkini Prezydium Ogólnopolskiego Konwentu Dyrektorów Urzędów Pracy, ekspert i członkini Zespołu monitorującego wdrażanie i realizację „Społecznej Strategii Warszawy na lata 2009-2020”, konsultantka i ekspertka licznych zespołów doradczych przy Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. Członkini Rady Programowej w unikatowym, na skalę Polski i Europy, projekcie monitorowania rynku pracy „Bilans Kapitału Ludzkiego” realizowanego przez PARP. Specjalistka posiadająca wieloletnią praktykę w zakresie problematyki zatrudnienia i bezrobocia, kierowania zasobami ludzkimi, organizacji pracy, funkcjonowania administracji samorządowej, administrowania środkami publicznymi.

Czytaj więcej...

Ewa Ewart

Ewa Ewart Dziennikarka i dokumentalistka. Absolwentka iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim Od 1993 r. pracuje w Brytyjskiej Telewizji Publicznej BBC. W latach 80-ych pracowała początkowo jako tłumaczka, a potem dziennikarka dla hiszpańskiej agencji prasowej EFE, następnie jako korespondentka Sekcji Polskiej Radia BBC w Waszyngtonie. Od 1990 do 1992 r. pracowała w Moskwie dla amerykańskiej stacji telewizyjnej CBS, by następnie rozpocząć swoją oszałamiającą karierę w sekcji dokumentu społeczno-politycznego BBC.

Czytaj więcej...

Ingrid Schulerud

Ingrid Schulerud (ur. 8 lipca 1959 r.). Zastępca dyrektora generalnego w norweskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych, odpowiadającą m.in. za negocjacje z krajami, które otrzymują EEA i Norway Grants. Uczęszczała do Oslo Cathedral School, gdzie poznała swojego przyszłego męża – aktualnego premiera Norwegii Jensa Stoltenberga. Na początku ich kariery zawodowej pokonała go w wyborach na przedstawiciela Krajowego Związku Studentów Socjalistycznej Partia Lewicy. Po podróży do Ameryki Łacińskiej, Schulerud chciała pracować dla rozwoju organizacji, ale została zatrudniona przez Ministerstwo Rozwoju Międzynarodowego do badania wpływu na środowisko w projektach Banku Światowego. W latach 90 uczęszczała do norweskiej Norwegian National Defense College (uczelnia podobna do Akademii Obrony Narodowej kształcąca w zakresie tematyki wojskowej i strategicznej zarówno dla osób wojskowych i cywilnych.) Para ma syna i córkę. Mieszkają w oficjalnej rezydencji premiera, w pobliżu Pałacu Królewskiego w Oslo.

Czytaj więcej...

Genowefa Tokarska

Genowefa Tokarska urodziła się w 1949 roku. Mieszka w Biszczy w powiecie biłgorajskim. Zdobyła wykształcenie wyższe rolnicze. Studia inżynierskie ukończyła na Akademii Rolniczej w Lublinie. Absolwentka Studium Pedagogicznego IKN w Lublinie oraz Studium Ekonomiki Rolnictwa SGH w Warszawie. Odbyła także szereg szkoleń uzupełniających m.in. z zakresu polityki przekształceń własnościowych, nowoczesnego zarządzania w administracji publicznej oraz wyceny nieruchomości i zarządzania projektami. W latach 1972-1978 pracowała jako nauczyciel w Zespole Szkół Rolniczych w Różańcu. Następnie w latach 1978-1990 była zatrudniona w bankach spółdzielczych w Biłgoraju i Księżpolu, w tym od 1983 r. na stanowisku dyrektora Banku Spółdzielczego w Księżpolu. Od 1990 r. do 29 listopada 2007 r., kiedy została powołana na stanowisko wojewody lubelskiego, pełniła funkcję wójta gminy Biszcza. W okresie pracy Genowefy Tokarskiej na stanowisku wójta, gmina Biszcza zajmowała wysokie pozycje w rankingach dla najlepszych gmin "Rzeczpospolitej". Jest zamężna. Ma trzy córki oraz troje wnucząt.

Czytaj więcej...

Vaira Vīķe-Freiberga

łotewska polityk i psycholog, w latach 1999–2007 prezydent Łotwy. Jest autorem licznych publikacji naukowych z dziedziny psychologii, a także folkloru. Była w swojej karierze naukowej prezydentem Kanadyjskiego Towarzystwa Psychologicznego, Federacji Nauk Społecznych Kanady oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Studiów nad Krajami Bałtyckimi. Przewodniczyła Radzie Naukowej Kanady, obecnie jest m.in. członkiem Rady Kobiet-Liderów Światowych. Od 1999 wybrana na członka Łotewskiej Akademii Nauk. Po odejściu z urzędu prezydenta zasiadła w Grupie ds. Przyszłości Unii Europejskiej jako jej wiceprzewodnicząca. W 2005 została specjalnym wysłannikiem Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. reform. W 2006 roku była oficjalnym kandydatem krajów bałtyckich na urząd sekretarza generalnego ONZ.

Czytaj więcej...

Henryka Bochniarz

Od lipca 2006 roku prezes Boeinga na Europę Środkową i Wschodnią. Od siedmiu lat szefuje Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Wiceprzewodnicząca Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych -, a także wiceprezydent UNICE - największej organizacji pracodawców w Unii Europejskiej. Bierze także udział w pracach BIAC - organizacji doradczej przy OECD, reprezentującej środowiska przedsiębiorców krajów-członków OECD.

Czytaj więcej...

Stine Andresen

Od 2004 roku Dyrektor Biura Norweskiego Mechanizmu Finansowego (Financial Mechanism Office, EEA Grants Norway Grants) w Brukseli, wcześniej przez 12 lat pełniła funkcję doradcy wiceprezesa Banku Światowego. Z wykształcenia ekonomistka, studiowała również nauki polityczne na Uniwersytecie w Oslo.

Czytaj więcej...

Jolanta Miturska-Popkiewicz

Od 1995 roku jest Prezesem Zarządu Salmander Polska Sp. z o.o. Firma zatrudniająca ponad stu pracowników w czternastu salonach firmowych na terenie całej Polski oferuje luksusowe obuwie, torebki oraz akcesoria znanych marek europejskich. Pod kierownictwem Jolanty spółka otrzymała szereg prestiżowych nagród takich jak: Medal Europejski, Top Jakości Obsługi oraz Superbrands 2009 i 2010.

Czytaj więcej...

Wiesława A. Sieńkowska

Pani Wójt czwartej kadencji wybrana przytłaczającą większością 76% głosów. Karierę rozpoczęła jako nauczycielka, potem jednogłośnie została wybrana na dyrektora szkoły by stąd wystartować do pracy w samorządzie lokalnym...

Czytaj więcej...

Polecamy również...

Zapraszamy do lektury wywiadów wartych uwagi, przeprowadzonych również z "Kobietami sukcesu" - a które ukazały się w innych mediach.

Czytaj więcej...

Wywiad z Anną Jancewicz

Kobieto, nie bądź taka miła!

Czytaj więcej...