Narzędziownia

1000 kalorii dziennie
Sprawdź najlepszą diete na rynku!
https://1000caloriesdiet.com/pl/
Sulgasin
Koniec z nie trzymaniem moczu!
https://sulgasin-plus.com/mx/

Ku celom pożądanym wiodą drogi trudne.

Eliza Orzeszkowa

Moje cele

1. Test: Jak określam swoje cele?

Poniższy test pomoże Ci określić jak postrzegasz zagadnienia związane z wyznaczaniem celów. Rozwiązując go, nie dowiesz się jak skutecznie wyznaczać sobie cele, ale dowiesz się nad czym powinnaś się skupić i popracować. 

2. Szkolenie internetowe: Ja i moje cele.

W projekcie "Kobieta we współczesnym świecie i w biznesie" nie może zabraknąć tematu dotyczącego formułowania celów. Dlaczego ten temat jest tak ważny? Przede wszystkim dlatego, że dążenie do realizacji właściwie sformułowanych celów okazuje się efektywną metodą przełamywania barier w realizacji kariery zawodowej kobiet, barier, które wiążą się zarówno z istnieniem szklanego sufitu jako zjawiska społecznego i jak z naszych własnych, kobiecych zahamowań, obaw, uprzedzeń.

Jest wiele sytuacji zawodowych, w których dokąd jasno sobie nie powiemy, o co nam chodzi, do czego dążymy, co chcemy osiągnąć, ustawiamy się w na słabszej pozycji, ulegamy oczekiwaniom innych, postępujemy zgodnie z wciąż funkcjonującymi w naszej tradycji przekonaniami o właściwych zachowaniach kobiecych.

Od tych zachowań zaczynamy nasze szkolenie. Później będziemy przekonywać Was do korzyści, jakie można osiągnąć dzięki stawianiu sobie celów. W dalszej części prezentujemy zasady formułowania i realizowania celów.

 

3. O warsztacie.

Podczas tego warsztatu zajmiemy się naszym własnym, wewnętrznym szklanym sufitem. Mówić więc będziemy o naszych, kobiecych blokadach, o tym, co nas powstrzymuje, onieśmiela, zniechęca do podejmowania działań, które prowadziłyby do awansu.  Nie chcemy bagatelizować społecznych, zewnętrznych wobec nas  barier rozwoju zawodowego kobiet, ale mamy świadomość, że nie zostaną one usunięte teraz, natychmiast i całkowicie.

czytaj więcej...

 

4. Artykuły uzupełniające

czytaj więcej...

 

5. Ciekawe linki

Zrozumienie, czym jest szklany sufit jest pierwszym krokiem do zrozumienia na ile twoja kariera zdeterminowana jest twoją płcią. Ta wiedza może ci pomóc pokonać bariery, których istoty dotychczas nie do końca potrafiłaś określić. Dlatego zachęcamy do zajrzenia na strony internetowe

czytaj więcej...

 

6. Warto przeczytać

Wiele jest  na rynku pozycji , które warto przeczytać, które pozostawiają trwały ślad, inspirują, do których się wraca i po które się sięga w trudnych momentach. Może i dla Ciebie taką właśnie rolę odegrają książki, do których jestem przywiązana.

czytaj więcej...