• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Co można robić ciekawego w długi weekend?

Co możemy robić interesującego w długi weekend?
Długie weekendy to świetne rozwiązanie – przecież jeśli sprawnie podejdziemy do tego tematu, możliwe, iż będziemy mieli przykładowo 7 dni wolnego. Naturalnie zbyt długie weekendy nie są dobre, nie mogą być także być za częste – w dalszym ciągu Polska jest krajem na dorobku, lecz bez dwóch zdań wolne każdemu pracownikowi się należy. Jednak nikt nie powiedział, że trzeba definitywnie siedzieć w długi weekend we własnym domu, ogrodzie albo na działce. To takie schematyczne… Dużo lepszym pomysłem może być wycieczka zagraniczna. Chociażby wycieczka do Budapesztu, Sztokholmu bądź Mediolanu.
Co roku, szczególnie wycieczki last minute, są w czasie długiego weekendu sprzedawane praktycznie tak szybko jak świeże pieczywo. To bardzo dobrze, przecież poznawanie odmiennych krajów, społeczeństw, jedzenia, itp. jest bardzo interesujące, lecz również rozwijające. Na wycieczkę zagraniczną można pojechać na własna rękę, ewentualnie z bliskimi, ale również z biurem podróży. Z pewnością ta druga alternatywa jest tańsza. Przecież jeśli chcemy spędzić długi weekend w Palermo – np., sam dojazd to niemały koszt. Chociaż to akurat nie reguła. Można powiedzieć, że obie opcje mają dużo zalet.
Dla osób, które wolą pojechać samochodem, a na dodatek nie mają za dużo czasu oraz pieniędzy, można polecić poznawanie naszego kraju. Przecież choćby Kazimierz nad Wisłą to miejsce, gdzie możemy miło spędzić czas. Ciekawe są również zamki, które pokazują burzliwą historię Polski. Dla tych osób, które nie przepadają za tłumami, absolutnie odradza się Zakopane. Zakopane to bardzo popularne miasto, lecz gdy są długie weekendy, stolica polskich gór jest niemalże oblężona przez turystów – szczególnie tych z Warszawy.

Categories: Turystyka

Comments are closed.